Право перебування

MDB Junction

Право перебування

Одне з правил перебування в Польщі є легальний перетин кордону.

Перевір кількість днів легального перебування на підставі безвізового в’їзду в калькуляторі.

Дата в’їзду до Шенгенської зони

Дата виїзду з Шенгенської зони

Введіть дати

БЕЗВІЗОВИЙ В’ЇЗД:

Для осіб з третіх країн є можливість в’їзду до Польщі на безвізовій підставі. Деякі країни мають такі угоди з Польщею або з усім Євросоюзом і на підставі таких угод громадяни цих країн мають право в'їжджати до Польщі або до інших країн Євросоюзу без додаткових (окрім паспорта) документів.

Термін перебування в Євросоюзі на підставі безвізового в’їзду обмежений 90 днями на протязі кожних 180 днів.

Якщо особа хоче продовжити легальне перебування в Польщі, не виїжджаючи поза межи Польщі, то повинна в часі легального перебування в Польщі скласти документи на тимчасове проживання (карта побуту)

Однакже треба пам’ятати що в часі епідемії згідно з так званим Законом про КОВІД маєте право скласти запитання про тимчасове перебування навіть після закінчення терміну 90 днів. Від моменту складення запитання Ваше перебування в Польщі лишається легальним і після 90 днів.

ВІЗА:

Польській консул може видати 2 види віз: Шенген (С) або внутрішню (D). Аби отримати одну або другу треба звернутися до відповідної консульської установи в Вашій країні.

Головна різниця між Шенгенською та внутрішньою візою є термін на протязі якого вона є дійсною. Тож віза Шенген (позначається символом С) видається коли термін запланованого перебування в країнах ЕС не перебільшує 90 днів з кожних 180.

Віза внутрішня (довготермінова, позначається символом D) надає право до в’їзду і постійного перебування на території Польщі або кількох країн Євросоюзу на більш ніж 90 днів, натомість не може бути більше ніж 1 рік.

Візи що видаються на потреби виконання роботи на терені Польщі це візи в якіх мета їх видання позначений як:

  • „05” – видана з метою виконання праці в часі не довшому за 6 місяців на протязі наступних 12 місяців, на підставі освідчення роботодавця про намір працевлаштування робітника, зареєстрованого в департаменті праці;
  • „05b” – видана з метою виконання сезонних робіт на протязі 270 днів на рік;
  • „06” – видана з метою виконання роботи на основі інших документів ніж наведені вище.

Аби продовжити перебування в Польщі треба скласти запитання про надання права до тимчасового перебування в Польщі

MDB Junction Visa
MDB Junction Residence card

КАРТА ПЕРЕБУВАННЯ:

Карта перебування, в часі її дії, є документом що підтверджує ідентичність особи-іноземця в часі його перебування в Польщі і надає право разом з іншим документом (закордонним паспортом або ID карткою що видана іншою країною ЄС) до багаторазового перетинання кордонів Польщі без потреби отримання візи.

Додатково карта перебування є документом що дозволяє його власникові подорожувати територією інших країні Євросоюзу але не довше ніж 90 днів в кожному 180 денному періоді часу.

Карта перебування видається в кількох випадках. Підставою для отримання такої карти є:

  • Дозвіл на тимчасове перебування,
  • Дозвіл на постійне перебування резидента,
  • Дозвіл на перебування на підставі міжнародної охорони (статус біженця),
  • Дозвіл на перебування на гуманітарній основі (кандидат на біженця),

Термін дії карти перебування відрізняється в залежності від підстави її видання. Карта на тимчасове перебування може бути видана максимально на 3 роки.

Карта перебування що видається на підставі дозволу на постійне перебування діє на протязі 10 років. Якщо підставою до видання карти перебування буде дозвіл на перебування резидента довгострокового - термін дії такої карти становить 5 років.

Мета видання карти перебування залежить від мети перебування, наприклад: виконання роботи, ведення господарчої діяльності в Польщі, навчання в ВУЗі, поєднання з родиною тощо.

Процедура легалізації тимчасового перебування відбувається в адміністрації відповідного Воевудства - в відділі до справ іноземців. Запитання про надання права на тимчасове перебування треба скласти до відповідного відділу адміністрації воєвудської згідно місця вашого проживання, наприклад якщо Ви живете в Варшаві то маєте складати таке запитання до адміністрації Мазовецького Воевудства.

Державна оплата за розгляд справи про надання права на тимчасове перебування складає 340 зл або 440 зл залежно від того на якій підставі складається запитання. Та оплата повертається якщо рішення буде негативним. Про повернення оплати належить також скласти запитання.

Якщо рішення буде позитивним, треба буде ще доплатити 50 зл (або 25зл - льготна оплата) за видання самої карти тимчасового перебування (документ).

КАРТА ПОЛЯКА:

Карта Поляка є документом що підтверджує приналежність іноземця до польського народу.

Умовою до отримання такої карти є декларація приналежності до Польського народу та громадянство однієї з країн бувшого Радянського Союзу. Таким чином карту Поляка можуть отримати громадяни Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Естонії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Литви, Латвії, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, України або Узбекістану.

Особа що складає запитання про отримання Карти Поляка мусить показати свій зв’язок з Польщею за допомогою знання польської мови та традицій, культури та звичаїв. Консульські відділи Польщі проводять співбесіди з кандидатами і дають свої висновки відносно відповідності кандидатів вимогам щодо цих позицій.

Не означає однакже що карта надає іноземцю польське громадянство, права тимчасового чи постійного перебування чи навіть права перетинання кордону Польщі без візи.

Наявність Карти Поляка тим не меньше надає її власникові деякі додаткові права. Між іншим він має право:

  • безплатно отримати внутрішню візу що дає право до багаторазового перетинання кордону Польщі;
  • безплатно скласти запитання про надання польського громадянства Президентом Польщі в консульстві Польщі в країні проживання;
  • скористатися з допомоги консула, в рамках його компетенції, в ситуації загрози життя або безпеки;
  • легально працевлаштуватися в Польщі без потреби отримання будь-якіх додаткових дозволів на роботу;
  • вести в Польщі господарчу діяльність на таких самих підставах як і громадяни Польщі;
  • користуватися в Польщі з безкоштовної системи освіти на рівні середньої школи та вищої освіти на таких самих підставах як і громадяни Польщі, звертатися за отриманням стипендії, матеріальної допомоги на цілі навчання що передбачені для іноземців що вчаться в Польщі;
  • в надзвичайних ситуаціях скористатися з системи охорони здоров’я в Польщі на таких самих підставах як і громадяни Польщі;
  • скористатися з 37 процентної знижки на проїзд поїздами в Польщі;
  • відвідувати державні музеї безплатно;
  • - в першу чергу звертатися за матеріальною допомогою з польського бюджету або місцевих бюджетів в Польщі що передбачається для підтримки Поляків за кордоном;
  • безплатно скласти запитання про надання дозволу на постійне перебування;

Потребуєш більше інформації щодо умов отримання карти побуту?

Задзвони до нас і ми відповімо на всі твої запитання

MDB Junction Pole's card
MDB Junction Citizens of the member states of the EU

Громадяни країн що належать до Європейського Союзу, Європейського Єдиного Економічного Простіру, а також громадяни Швейцарії

На відміну від іноземців з так званих третіх країн (що не належать до ЄС та ЄЄЕП) - користуються з привілейованого статусу з точки зору можливостей легального працевлаштування в Польщі, що виникає зі свободи переміщення робочої сили в рамах простіру ЄС/ЄЄЕП

Такі іноземці не мусять мати дозволу на роботу. Не мають також обов’язку отримання віз чи дозволів на тимчасове перебування в Польщі (підтвердженого картою перебування)

Якщо іноземець має намір залишитися в Польщі довше ніж 3 місяці то мусить зареєструвати своє перебування як громадянин ЄС в Польщі.

Запитання про реєстрацію громадянина ЄС можна скласти особисто до Воєводи відповідного до місця перебування не пізніше ніж в день наступний по тим як минуло 3 місяці з дня в’їзду іноземця на територію Польщі. Цей термін не стосується громадянина ЄС, що в’їхав на територію Польщі з метою пошуку роботи, в такому випадку термін не може бути довший за 6 місяців, хіба що після закінчення цього терміну він зможе довести що надалі активно шукає праці і має фактичні шанси на те щоб працевлаштуватися.

Таке засвідчення про реєстрацію перебування громадянина ЄС видається терміном на 10 років.